Mikołajki – fotorelacja

Strona główna  »  Galeria  »  Mikołajki – fotorelacja
Gru 23, 2014 Brak komentarzy ›› Łukasz Lubiński

Szóstego grudnia podczas świątecznego kiermaszu na Placyku Jacka Malczewskiego gdańszczanie rozpoczęli bicie rekordu na najdłuższy łańcuch choinkowy.

Przedsięwzięciu przyświecał cel charytatywny- zbiórka środków na rzecz Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku , a patronowało Radio Gdańsk.

W mikołajkowym festynie na gdańskich Siedlcach wzięli udział wychowankowie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka , którzy wspólnie z uczniami Gdańskich Szkół „Lingwista” śpiewali kolędy, tworzyli dekoracje i karty świąteczne , kleili łańcuch choinkowy . Kunsztowne ozdoby bożonarodzeniowe przygotowali adepci liceum plastycznego , którzy wraz z rzeźbiarzem Piotrem Boroniem uczestniczyli we wspólnej zabawie na Placyku Malczewskiego. Imprezie towarzyszył klimat prawdziwie artystyczny -można było posłuchać jazzowych aranżacji kolęd w wykonaniu saksofonisty Marcina Stefaniaka , wspólnie malować z Jackiem Kornackim z gdańskiej ASP , uwiecznić chwile ze Świętym Mikołajem w atelier fotograficznym Jakuba Szpojdy. Dziecięce występy z werwą i humorem zapowiadała aktorka Teatru Wybrzeże – Marzena Nieczuja-Urbańska.

Dodatkową atrakcję stanowiły ,zorganizowane przez wolontariuszy ze Szkoły Jazdy Konnej ”Oświata-Lingwista”, przejażdżki na kucykach Świętego Mikołaja , które można było karmić jabłkami i marchewką oraz świąteczny jarmark z adwentowymi specjałami i artystycznym rękodziełem .

Mikołajkowy festyn na Placyku Jacka Malczewskiego pokazał , że być może rekord nie jest już tak bardzo istotny. Ogniwa świątecznego łańcucha i wspólny cel pomocy potrzebującym połączyły dzieci i dorosłych z różnych dzielnic , wielkich artystów i zwyczajnych mieszkańców , wprowadziły w magię Świąt Bożego Narodzenia , otworzyły ludzkie serca.